Szentmisék rendje adventben

Vasárnap 9:00Tahitótfalu
11:00Szigetmonostor
Hétfő 6:00Szigetmonostor
18:00Szigetmonostor (utána 19:30-ig szentségimádás)
Kedd 6:00Tahitótfalu
18:00Tahitótfalu (utána 19:30-ig szentségimádás)
Csütörtök 6:00Szigetmonostor
18:00Szigetmonostor
Péntek 6:00Tahitótfalu
18:00Tahitótfalu
Szombat 7:00Szigetmonostor
18:00Tahitótfalu

Elsőáldozás

2019. június 9.

Pünkösdvasárnap nagy melegben és még nagyobb lelki melegségben ünnepeltük az elsőáldozást. Három gyermek, akik előző nap végezték első szentgyónásukat, ünnepélyesen magukhoz vették Krisztus testét és vérét. Nagyon izgultak, de nagyon ügyesen végezték a szentmisén a felajánlást. Nemcsak az Oltáriszentséghez szánt ostyát és bort hozták az oltárhoz, de egy saját, közösen készített rajzot is, amit szintén elhelyeztük az oltáron.

Isten segítse őket a további buzgó vallásos életben, szüleiket pedig Isten áldja meg, hogy vallásosan nevelik őket!

Képek: Princz Péter

Surányi hittantábor

2019. június 8.

Örömmel hirdetjük, hogy idén is megrendezzük a hagyományos surányi hittantábort 2019. július 7-től 13-ig (vasárnaptól szombatig).

Ismét lesznek gyerekeknek szóló lelki programok, valamint elmegyünk kirándulni, biciklizni, várost nézni és strandolni, de marad idő játékra Surányban is.

Jelentkezni itt, az interneten, az online jelentkezési lapon, illetve Attila atyánál a papíralapú jelentkezési lapokon lehet.

A tábor előtti szülői értekezlet időpontját később fogjuk hirdetni.

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Esztergomi kirándulás

2019. május 21.

Múlt vasárnap a két plébánia közös kirándulást tett Esztergomba, egyházmegyénk központjába.

Megnéztük a Keresztény Múzeum állandó kiállítását, amelyen Kontsek Ildikó igazgató asszony kalauzolt végig minket. Köszönjük készségét! Utána felmentünk a Bazilikába, ahol az altemplomban meglátogattuk korábbi főpásztoraink, valamint Bagi István püspök, Gaál Endre, Kalász István és más kanonokok sírját és imádkoztunk értük. A Bazilikában a Szt. István kápolnában elénekeltük a Boldogasszony Anyánkat, majd körüljártuk az ország első templomát. Felmentünk a kupolába is, persze a kávézó teraszon megpihentünk. Miután lejöttünk, meglátogattuk a Bakócz-kápolnát, amely a magyar reneszánsz legnagyobb fennmaradt emléke, mint megtudtuk Hegedűs István rövid ismertetőjéből. Végül aki akart, részt vehetett az esti misén, néhányan a kóruson. A mise után Kováts Péter, a Bazilika orgonistája mutatta meg nekünk az orgonát, amely sok éve épül már, ha elkészül, Közép-Európa legnagyobb egy szekrényben elhelyezett orgonája lesz. Baróti István zsenialitásának köszönhetően már most is gyönyörűen és igen változatosan szól. Péter még egy rögtönzött orgonaórát is tartott kántorunknak, aki lassan utolsó vizsgáját is leteszi a főiskolán és egy hét múlva koncertet ad templomunkban Szt. István ereklyéinek átvitele ünnepén. Köszönjük az ő lelkes bemutatóját is!

Attila atya

Új oldalak a honlapon

2019. május 13.

Ma két új oldalt töltöttünk fel a honlapra, amelyek a bal oldali menüből is elérhetők: